Ken je die van die twee mannen die naar de Noordkaap gingen…. Ze gingen niet! Deze (flauwe) grap kennen we allemaal nog wel uit onze jeugd, of van een oudoom die hem op elke verjaardag opnieuw vertelt. In dit geval was het helaas waar. We hadden ons zo voorgenomen om naar de Noordkaap te gaan. Alles was geregeld: de terugvlucht vanaf Tromso, de vluchtvoorbereiding voor de eerste twee dagen en ook de hotels voor de eerste twee nachten. Barry had al wat Noors en Zweeds geld gehaald en zelfs de kleding voor een reis naar het koude (en mogelijk natte) noorden lag klaar. En toen kwam de laatste avond voor het vertrek het moment dat we naar het weer moesten kijken een een Go/No-Go besluit moesten nemen. Het leek erop dat we de eerste 1 a 2 dagen nog wel konden vliegen in Denemarken en Zweden, maar verderop in de week werd het allemaal wat minder voorspelbaar. Wellicht had het, met gebruikmaking van onze IFR bevoegdheden allemaal nog wel gelukt, maar als je helemaal naar het Noorden vliegt wil je natuurlijk ook wel van het landschap genieten.

De Noordkaap werd het dus niet.

Zoals eerder vermeld is De Noordkaap het meest noordelijke puntje van het Europese vasteland. Als we dan niet halen, dan moeten we misschien de andere kant op; De Zuidkaap, het meest zuidelijke puntje van het Europese vasteland. Gauw de kaart erbij gepakt en gekeken waar dat punt lag. Dat bleek Tarifa in Spanje te zijn en het dichtstbijzijnde vliegveld ia Gibraltar. Dat leek ons een leuke uitdaging. Het resultaat was dat we snel andere kleding moesten inpakken en in een week van Lelystad via Frankrijk en Spanje naar Gibraltar gevlogen zijn. Het werd een reis met allerlei mooie vluchten en veel foto’s. Ik zal in de komende dagen een verslag per dag maken en op deze site plaatsen.